Tylko darmowe programy

ImgBurn 2.5.8.0

Ocena: 3/5
LIGHTNING UK
Freeware
Windows 7, Windows 8, Windows 2000, Windows XP, Windows 98, Windows Vista
16-06-2013
86
3.3MB
Polska lokalizacja do najnowszej wersji programu ImgBurn (2.5.6.0). Zawartość archiwum należy wypakować do folderu Languages, który znajduje się w katalogu, gdzie zainstalowana została aplikacja (domyślnie C:\Program Files\ImgBurn\Languages). Następnie po uruchomieniu programu z menu Tools -> Settings na zakładce General w sekcji Languages wybieramy opcję Polski (Polska).

Źródło opisu: http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Program,Windows,13070.html
ImgBurn to program, który posiada wiele zaawansowanych funkcji przy nagrywaniu obrazów płyt. Obsługuje większość dostępnych nagrywarek na rynku oraz dużą ilość formatów plików. Dzięki aplikacji użytkownik ma możliwość sformatowani dysku RW czy nagrania płyty dwuwarstwowej.

Obsługa jest niezwykle prosta, większość opcji dostępna jest pod prawym klawiszem myszy.

Źródło opisu: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/nagrywanie/ImgBurn.html
ImgBurn służy do nagrywania obrazów dysków na nośnikach CD/DVD/Blu-ray (a nawet HD DVD). Program, z pozoru prosty, skrywa rozbudowane możliwości dotyczące obsługi płyt - zarówno nagrywania, jak i tworzenia z nich obrazów na dysku twardym. Intuicyjny interfejs oraz mnogość funkcji i opcji konfiguracyjnych to główne atuty narzędzia.
Program, jak na darmowe narzędzie, oferuje bardzo dużo przede wszystkim w zakresie wypalania płyt z obrazów dysków.

Mało która bezpłatna aplikacja może pochwalić się takimi możliwościami. Imponująca jest z pewnością lista obsługiwanych formatów obrazów, która sięga blisko 20 typów plików, są to m.in. najpopularniejsze ISO, IMG, BIN, CUE, MDS, NRG, a także kilkanaście innych, mniej popularnych.

Patrząc z kolei na rodzaje płyt, tutaj także ImgBurn nie zawodzi - do wspomnianych ogólnie CD/DVD/Blu-ray/HD DVD należy dodać, iż nośniki te mogą być również dwuwarstwowe (DL) oraz wielokrotnego zapisu (RW).
ImgBurn to nie tylko program do nagrywania gotowych obrazów, ale także do ich tworzenia, zarówno z fizycznych płyt, znajdujących się w napędzie optycznym, jak i folderów/plików dostępnych na dysku twardym. Nie ma też problemu z wypalaniem innych, zwykłych danych. Co więcej, po operacji nagrywania program może być nadal przydatny, mianowicie w celu sprawdzenia jakości zapisanej właśnie płyty, czy dane zostały nagrane prawidłowo.

Ponadto można dokonać weryfikacji zapisanego na nośniku optycznym obrazu, czy jest całkowicie zgodny z plikiem źródłowym, aby później nie było problemów z uruchomieniem i działaniem nagranej w ten sposób płyty.
Dzięki aplikacji stworzymy także tzw. bootable CD (albo DVD), czyli płytę, która może być uruchamiana na komputerze zaraz po jego włączeniu, poza systemem operacyjnym.

W taki sposób zapisywane są głównie narzędzia dyskowe (np. do partycjonowania) oraz linuksowe dystrybucje, które uruchomimy i przetestujemy bezpośrednio z płyty. Kolejną przydatną funkcją jest, poza nagrywaniem, również kasowanie zawartości nośnika wielokrotnego zapisu.

Dodając do tego przydatne okno informujące o każdej wykonanej czynności, szybkość działania, sprawne wypalanie danych, intuicyjną obsługę oraz niewielkie zapotrzebowanie na zasoby systemowy, otrzymujemy sprawdzone narzędzie do tworzenia i nagrywania obrazów płyt oraz zwykłych plików.

Źródło opisu: http://www.programosy.pl/program,imgburn.html
Rozwiń opis
  • Wszystkie wersje ImgBurn
  • Podobne programy
ImgBurn 2.5.8.0

Typ: 32bit Wersja: full Rozmiar: 3.3MB

ImgBurn 2.5.7.0 Spolszczenie

Typ: 32bit Wersja: full Rozmiar: 0.0MB

ImgBurn 2.5.7.0

Typ: 32bit Wersja: full Rozmiar: 5.8MB